Elektronik Kart Üretimi

ULUS Elektronik, ülkemizi daha güvenli bir geleceğe taşımak için ihtiyaç duyulan teknoloji ve ürünleri yerli imkanlarla tasarlamak ve üretmek üzere kurulmuş %100 yerli sermayeli bir şirkettir.

Üretim ve Ar-Ge üzerine yoğunlaşan teknoloji ve insan odaklı yatırımları, her biri alanında uzman çalışanları ve geleceği aydınlatan teknolojileri ile faaliyet gösterdiği alanlarda rekabet edebilirliği arttırmayı ve uzun vadeli iş ortaklıkları geliştirmeyi amaçlayan Ulus Elektronik, yerel değerleri uluslararası ilkelerle birleştirerek katma değer üreten başarıları ortaya koymayı hedeflemektedir.

ULUS Elektronik firmasının elektronik kart üretim hattı yüksek hızlı tam otomatik SMD dizgi hattını, lehim potasını, selective solder, kaplama, yıkama, lazer markalama gibi makinalardan oluşmaktadır. SMD dizgi hattımızda prototip üretimleri yapılabildiği gibi, pilot üretim ve düşük/yüksek hacimli seri üretimler yapılabilmektedir. SMD hattımız tek hazırlık (setup) ile 280 çeşit komponente kadar olan PCBA’leri üretilebilmesine olanak sağlamaktadır. Hattımızın hızı 120.000 komponent/saat dir. 30 μm hassasiyetine sahip komponentleri içeren kartları rahatlıkla üretebilmekteyiz. SMD dizgi sonrası tüm kartlar yüksek teknoloji iki boyutlu görüntü işleme yöntemi ile otomatik optik denetim cihazı tarafından kontrol edilerek olası üretim hataları tespit edilmektedir. Otomatik dizgi sonrası IPC eğitimli personelimiz tarafından kartların TH eksikleri tamamlanıp kontrolleri yapılmaktadır. Tüm üretimlerimiz Kalite Temsilcisi tarafından denetlenmekte ve nihai kontrolleri yapıldıktan sonra müşterilerimize sevk edilmektedir. ULUS Elektronik, Savunma Sanayii tarafından onaylı olup aynı kaliteyi ve üretim hassasiyetini tüm müşterilerine yansıtmaktadır.