Toroidler

Elektrik devrelerinde gerilim veya akım değerini değiştirmek için kullanılırlar. Transformatörler, bir DC devresindeki voltaj ve akımı değiştirmek ve AC veya DC gücünü diğerine dönüştürmek için de kullanılabilir. 
Toroidal transformatörler olağanüstü verimlilik, minimum gürültü ve az miktarda sızıntı endüktansı sunar. Tüm çekirdek kullanıldığından, toroid transformatörler geleneksel bir transformatörün yarısı kadar az ağırlığa sahip olabilir ve aynı zamanda yüzde 90'dan fazla verimlilik sağlayabilir. Bunlar Volt-Amper olarak sınıflandırılır. Yüksek frekanslar daha küçük ebatlarda olmaktadırlar. Toroidal transformatörler bazı ses uygulamalarında ve ayrıca çok sayıda elektronik cihazda da kullanılır.
Toroid Transformatör Avantajları
*Yüksek elektriksel verimlilik
*Düşük elektriksel gürültü seviyesi
*Düşük elektromanyetik girişim (EMI),
*Düşük sinyal bozulması
*Minimum manyetik çekirdek kayıpları,
*Düşük histerezis ve mıknatıslanma akımı,
*Küçük boyut.
Kullanım Alanları
Tüm elektrikli ve elektronik cihazlar, askeri sistemler, makine uygulamaları, güç kaynakları, ses sistemleri, telekomünikasyon, aydınlatma sistemleri, sürücüler, elektrik enerjisinde kullanılan otomasyon sistemleri, UPS ve diğerleri.

İlgili Ürünler

Toroidler

Saclı Trafolar

Genel olarak transformatörler, bir elektrik devresinde gerilim veya akım değerini değiştirmek için kullanılır. Elektronik sistemlerdeki kullanım şekli ise, esas olarak farklı devrelerde elektromanyetik kuplaj yapmak, alternati...